اخبــار ســایت

مراسم رونمايي از سرديس۶ قهرمان افتخارآفرين ورزش کشور برگزار شد

🕔1399/11/28 0 Comments

 مراسم رونمایی از سردیس های شش تن از قهرمانان افتخار آفرین ورزش کشور در سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد. در این مراسم که با حضور وزیر ورزش و جوانان ، رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک و معاونین وزارت ورزش و جوانان، اعضای هیات اجرایی ، رئیس آکادمی و برخی از مدیران کمیته ملی المپیک و برخی از روسای فدراسیون ها  و قهرمانان و خانواده های آنان  برگزار و  از سردیس مرحوم ناصر گیوه چی ، مرحوم توفیق جهانبخت ، عبداله موحد ، عباس جدیدی ، حسین رضازاده و علی کشفیا  با رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن استاد فارسی آکادمی ملی المپیک رونمایی شد.

مراسم با نمایش کلیپی از مراحل ساخت ، راه اندازی و فعال سازی موزه  ملی ورزش ، المپیک ، پارالمپیک آغاز شد .

رئیس کمیته ملی المپیک قهرمانان را ریشه های تنومند ورزش ایران زمین خواند و قدردانی از آنان را از وظایف مدیران ورزش دانست و وعده داد که به زودی از تالار مشاهیر فوتبال ایران  نیز رونمایی خواهیم کرد و از نمایندگان این رشته که در سالن حضور داشتند تشکر و تقدیر کرد .

صالحی امیری با تاکید بر اهمیت همبستگی اعلام‌کرد: که ما در پی آن هستیم تا انسان‌های اخلاق مدار را معرفی کنیم که می توانند الگوی نسل جوان باشند .

 وی در ادامه در خصوص موزه ملی ورزش اظهار داشت :موزه ورزش کمیته ملی المپیک با دارا بودن ۲۵۰۰ اثر ارزشمند، یکی از بهترین ها در نوع خود است و ما در بهار سال آتی اولین محصولات تاریخ شفاهی را رونمایی می کنیم که  تا کنون ۱۴ اثر آن به اتمام رسیده است و هدف ما، رونمایی از تلخ و شیرین های ورزش ایران زمین برای نسل جوان است .

با دوستان خود این مطلب را به اشتراک بگذارید

نظرات ارسالی

نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

 Color SchemeMost of the Elements in Website Secondary MenuSecondary Menu Background Color Links ColorColor of Hyperlinks