اخبــار ســایت

تاريخ سازي فيروز عليزاده و حميد سوريان از نگاه اتحاديه جهاني کشتي

🕔1399/08/08 0 Comments

 اتحادیه جهانی کشتی لحظات تاریخی رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان را منتشر کرد که در میان آن ها نام دو فرنگی کار ایران نیز به چشم می خورد.

مرحوم فیروز علیزاده اولین طلایی کشتی فرنگی ایران در جهان و حمید سوریان دارنده ۷ طلای جهان و المپیک در بین نفرات تاریخ ساز کشتی فرنگی جهان حضور دارند.

مرحوم فیروز علیزاده به عنوان نخستین فرنگی کار ایران موفق به کسب مدال طلای رقابت های جهانی ۱۹۶۹ ماردل پلاتا آرژانتین شد.

همچنین نام حمید سوریان دارنده ۶ طلای جهان و یک طلای المپیک به دلیل کسب نخستین مدال طلای جهان خود در سال ۲۰۰۵ در  فهرست تاریخ سازان کشتی فرنگی قهرمانی جهان به چشم می خورد.

الکساندر کارلین کشتی گیر افسانه ای روسیه نیز با ۳ مدال طلای المپیک و ۹ طلای جهان در بین تاریخ سازان کشتی فرنگی جهان حضور دارد. وی نخستین مدال طلای خود در رقابت های جهانی را در رقابت های ۱۹۸۹ مارتینی سوییس از آن خود کرد.

حمزه یرلی کایا از ترکیه نیز که ۲ طلای المپیک و ۳ طلای جهان را در کارنامه خود دارد، به عنوان جوان ترین قهرمان جهان در سال ۱۹۹۳ با ۱۷ سال سن بر سکوی نخست جهان ایستاد.

میخاین لوپز اسطوره سنگین وزن کشتی جهان از کوبا نیز با ۳ طلای المپیک و ۵ طلای جهان، برای آخرین بار در رقابت های جهانی ۲۰۱۴ تاشکند ازبکستان بر سکوی نخست جهان ایستاد. وی یک سال بعد در رقابت های جهانی ۲۰۱۵ لاس وگاس نقره گرفت اما در المپیک ۲۰۱۶ ریو برای سومین بار به مدال طلا رسید.

تیم ملی کشتی فرنگی روسیه نیز با کسب ۶ مدال طلا از مجموع ۱۰ مدال طلای رقابت های جهانی ۲۰۱۸ بوداپست مجارستان، در این فهرست حضور دارد.

همچنین نام استکهلم سوئد با میزبانی رقابت های جهانی ۱۹۵۰، ژاپن اولین کشور آسیایی میزبان رقابت های جهانی ۱۹۶۱، آمریکا اولین کشور پان آمریکن میزبان رقابت های جهانی ۱۹۶۲ و آرژانتین اولین کشور آمریکای جنوبی میزبان رقابت های جهانی ۱۹۶۹ در فهرست تاریخ سازان کشتی فرنگی جهان مطرح شده است.

با دوستان خود این مطلب را به اشتراک بگذارید

نظرات ارسالی

نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

 Color SchemeMost of the Elements in Website Secondary MenuSecondary Menu Background Color Links ColorColor of Hyperlinks