اخبــار ســایت

به بهانه پست صفحه رسمي اينستاگرام آسيا در سالگرد تولد مرحوم حجازي

🕔1398/09/28 0 Comments

کنفدراسيون فوتبال آسيا در صفحه رسمي اينستاگرام خود عکسي از مرحوم ناصر حجازي منتشر کرد

 ناصر حجازي دروازه بان فقيد و مربي فوتبال و در ۲۳ آذر ۱۳۲۸ در تهران به دنيا آمد . وي فوتبال را به صورت تفريحي دنبال مي‌کرد و رشته اصلي اش بسکتبال بود و حتي براي تيم جوانان بسکتبال ايران هم انتخاب شد .

مرحوم حجازي از سال ۱۳۴۳ وارد فوتبال حرفه اي شد و در تيم هايي چون نادر تهران ، شاهين تهران، تاج تهران ( استقلال ) دروازه بان بود . پس از حضور در تيم ملي جوانان دروازه‌بان اول تيم ملي فوتبال ايران در دهه ۱۳۵۰ بود ودر جام جهاني 1978 آرژانتين حضور يافت. حجازي  در سال  ۱۳۵۹ به علت قانون  27 ساله‌ها !  در اوج دوران ورزشي از تيم ملي کنار گذاشته شد اما در باشگاه استقلال فعاليت داشت . ناصر حجازي در سال ۱۳۶۵ فوتبال را در ۳۶ سالگي کنار گذاشت و بعد از آن در کسوت مربي هدايت تيم هايي چون استقلال تهران  ، محمدان بنگلادش ، بانک تجارت، شهرداري کرمان ، سپاهان، ماشين‌سازي تبريز، ذوب‌آهن اصفهان ، استقلال رشت ،ماشين‌ سازي تبريز، استقلال اهواز، نساجي مازندران را بر عهده گفت .

دروازه بان برتر قرن بيستم

ناصرحجازي دومين دروازه‌بان برتر قرن بيستم قاره آسيا پس از محمد الدعايه عربستاني است  ضمن آنکه حجازي به عنوان چهل و يکمين دروازه‌بان برتر قرن بيستم جهان از نگاه فدراسيون آمار و تاريخ فوتبال جهان با حدنصاب ۸۳۷ دقيقه معرفي شد  

افتخارات

وي در مقام دروازه باني تجربه ۲ قهرماني در جام ملت‌هاي آسيا ، ۱ قهرماني در بازي‌هاي آسيايي و سابقه شرکت در المپيک و جام جهاني فوتبال را در کارنامه داشت.از ديگر افتخاراتش به همراه تيم تاج قهرماني در جام تخت جمشيد و جام باشگاه‌هاي آسيا است.

مرحوم حجازي در  ۲ خرداد ۱۳۹۰ پس از تحمل مدت‌ها رنج ناشي از بيماري سرطان در تهران درگذشت و در تاريخ ۴ خرداد ۱۳۹۰ خورشيدي در قطعه نام‌آوران بهشت زهرا به خاک سپرده شد. روحش شاد و یادش گرامی باد. 

با دوستان خود این مطلب را به اشتراک بگذارید

نظرات ارسالی

نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

 Color SchemeMost of the Elements in Website Secondary MenuSecondary Menu Background Color Links ColorColor of Hyperlinks