اخبــار ســایت

هاکی روی یخ بانوان آسیا ، نقره ای که ارزش طلا دارد

🕔1402/02/18 0 Comments

بانوان ملی پوش هاکی روی یخ  کشورمان بعنوان نایب قهرمانی مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا که میزبانی تایلند برگزار می شد دست یافتند.

 دیدار پایانی و فینال هاکی روی یخ قهرمانی بزرگسالان آسیا در رده بانوان عصر یکشنبه 17 اردیبهشت در حالی برگزار شد که ملی پوشان کشورمان با پنج پیروزی ارزشمند ( 80 گل زده و 1 گل خورده) مقابل تیم قدرتمند میزبان صف آرایی کردند و با نتیجه ۳ بر ۱ و توقف مقابل تایلند به عنوان نایب قهرمانی و مدال نقره قاره کهن دست یافتند .
 
شیرزنان ایرانی پس از شکست تیمهای هند، کویت و قرقیزستان درمرحله مقدمانی و غلبه بر تیمهای امارات و سنگاپور در مرحله حذفی؛ دیدار فینال را مقابل تایند برگزار کردند که این دیدار در ست اول با نتیجه یک بر صفر به نفع حریف خاتمه یافت، ست دوم با نتیجه یک بر صفر به نفع ایران پیگیری شد و ست سوم دو بر صفر به نفع تایلند به اتمام رسید تا در نهایت تیم میزبان بعنوان قهرمانی و تیم ایران به عنوان نایب قهرمانی و مدال نقره این دوره از مسابقات دست یابد.
 
ملی پوشان هاکی روی یخ ایران که فقط سه سال از فعالیت شان در این رشته به واسطه افتتاح پیست المپیک سایز ایرانمال می گذرد و برای نخستین بار در مسابقات قهرمانی آسیا حضور یافته اند توانستند با خلق شگفتی در مسابقات آسیایی تایلند تحسین همگان بخصوص مسئولین فدراسشیون جهانی و آسیایی را برانگیزند.
 
اعظم سنایی، الهام مدیردهقان، نگار خرم، فاطمه اسماعیلی، زهرا رضایی، حدیث خلج، یگانه بهرامی، آذین قارونی، هلیا سوهانی، فاطمه شاهسوند، نگار ارجمند، حدیثه پورهاشمی، شبنم‌عرب، عسل حیدری، دیانا فرزام نیا، دیبا فرزام نیا، هدیه آقایی، فاطمه آقایی، زهرا قاسمی و آرزو ایزدی نمایندگان ایران را در این دوره از رقابتها هستند.
 
فرزاد هوشیدری ‌و اعظم سنایی سرمربی و مربی تیم ملی اعزامی کشورمان هستند و اویس حسن زاده نیز بعنوان مدیر تیمهای ملی کاروان اعزامی را همراهی می کند.

با دوستان خود این مطلب را به اشتراک بگذارید

نظرات ارسالی

نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

 Color SchemeMost of the Elements in Website Secondary MenuSecondary Menu Background Color Links ColorColor of Hyperlinks