اخبــار ســایت

ایران برای نخستین بار نایب قهرمان واترپلو مردان آسیا شد

🕔1402/01/07 0 Comments

 ملی پوشان واترپلو ایران برای نخستین بار به عنوان نایب قهرمانی آسیا رسیدند. در تاریخ این ورزش تیم ملی واترپلو ایران دو بار موفق به کسب مدال برنز شده بود و واترپلوئیست های ایران برای نخستین بار در دیدار نهایی  این مسابقات به آب زدند.

تیم ملی واترپلو ایران پیش از این در مرحله مقدماتی مقابل تیم‌های هنگ کنگ، قزاقستان و فیلیپین به برتری رسید و  به عنوان تیم اول راهی مسابقه جذفی شد. پس از آن واترپلوئیست‌های ایران با شکست ازبکستان به نیمه نهایی رسیدند و در ادامه با پیروزی برابر تایلند جواز حضور در  فینال را کسب کردند، تا برای خوش رنگ ترین مدال این رقابت‌ها به مصاف چین بروند.
 
این دیدار که نبرد دو تیم برتر آسیا به شمار می رفت بسیار پایاپای و جذاب پیگیری شد. شاگردان دانیال خاکبان در کوارتر نخست این بازی موفق شدند از حریف قدرتمند خود پیشی بگیرند و با نتیجه 2 بر صفر وقت نخست این بازی به پایان رسید. اما در کوارتر دوم، این دیدار حساس به تساوی کشیده شد و نتیجه 4 بر 4 شد. در وقت سوم نیز چین از ایران پیشی گرفت و کوارتر سوم با نتیجه 6 بر 5 به سود چین تمام شد. در پایان این بازی نفس گیر با نتیجه 11 بر 8 به سود چین به پایان رسید تا شیر مردان واترپلو ایران خوش بدرخشند و برای نخستین بار در تاریخ این ورزش مدال نقره مسابقات قهرمانی آسیا را به ثبت برسانند.  
رقابت‌های واترپلو قهرمانی آسیا 2023 از روز  2 تا 7 فروردین به میزبانی سنگاپور برگزار شدو سه تیم برتر چین ، ایران و قزاقستان جواز حضور در لیگ جهانی واترپلو را کسب کردند.

با دوستان خود این مطلب را به اشتراک بگذارید

نظرات ارسالی

نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

 Color SchemeMost of the Elements in Website Secondary MenuSecondary Menu Background Color Links ColorColor of Hyperlinks