اخبــار ســایت

تاریخچه برگزاری سوپرجام

🕔1401/08/10 0 Comments

نخستین دوره رقابت‌های سوپرجام از سال ۱۳۸۴ میان قهرمان جام حذفی و قهرمان لیگ فوتبال ایران برگزار شد. ۶ شهریور ۱۳۸۴ دو تیم صباباتری تهران و فولاد خوزستان مقابل هم قرار گرفتند که صباباتری با نتیجه چهار بر صفر مقابل فولاد که عنوان قهرمانی لیگ برتر را به دست آورده بود، به برتری رسید و قهرمان اولین دوره سوپرجام فوتبال ایران شد.

 
دومین سوپرجام فوتبال ایران پس از ۱۱ سال وقفه مجددا برگزار شد. به دلایل مختلف بین سال‌های ۸۵ تا ۹۴ این رقابت انجام نشده بود. دومین دیدار سوپر جام در سال ۹۵ با قهرمانی ذوب‌آهن به پایان رسید. پس از آن پرسپولیسی‌ها ۴ سال پشت سر هم این عنوان را از آن خود کردند اما در سال ۱۴۰۰ با شکست مقابل فولاد عنوان قهرمانی را به قرمزپوشان اهوازی‌ دادند.
 
در ۷ دوره برگزاری سوپرجام پرسپولیس با کسب ۴ عنوان قهرمانی پر افتخارترین تیم این دوره از رقابت‌ها لقب گرفت. صبا، ذوب‌آهن و فولاد نیز هر کدام یک بار این عنوان را به دست آوردند.
 
استقلال و نساجی دو قهرمان لیگ برتر و جام حذفی فصل گذشته فوتبال ایران برای فتح سوپرجام چهارشنبه ۱۱ آبان از ساعت ۱۶ در ورزشگاه شهید باهنر کرمان به مصاف هم خواهند رفت و نساجی برای اولین بار در این رقابت شرکت خواهد کرد.
 
استقلالی‌ها در سال ۹۷ به عنوان قهرمان جام حذفی باید در سوپرجام مقابل پرسپولیس قرار می‌گرفتند که به دلیل حضور نیافتن این تیم، با رای کمیته انضباطی قهرمانی به سرخپوشان رسید.

با دوستان خود این مطلب را به اشتراک بگذارید

نظرات ارسالی

نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

 Color SchemeMost of the Elements in Website Secondary MenuSecondary Menu Background Color Links ColorColor of Hyperlinks