اخبــار ســایت

نخستین مدال جهانی هندبال ایران

🕔1401/03/30 0 Comments

 تیم ملی هندبال ساحلی نوجوانان ایران در دیدار رده‌بندی رقابت‌های قهرمانی جهان با نتیجه دو بر صفر مقابل فرانسه به پیروزی رسید تا در یک روز رویایی نخستین مدال جهانی تاریخ هندبال ایران کسب شود.

نیمه نخست این دیدار با نتیجه ۲۰ بر ۱۶ به سود ایران به پایان رسید. در ادامه و در نیمه دوم بازی پایاپای پیش رفت و در نهایت این ملی‌پوشان ایران بودند که با نتیجه ۱۹ _ ۱۸ به پیروزی دست یافتند تا بازی در‌ مجموع ۲ بر صفر به سود ایران به پایان برسد.

تیم ملی هندبال ساحلی نوجوانان ایران در مرحله گروهی با دو پیروزی مقابل تیم های آمریکا و قطر و یک شکست مقابل سوئد راهی مرحله دوم مسابقات شدند و در جمع ۱۲ تیم برتر قرار گرفتند. در ادامه ملی پوشان نوجوانان هندبال ساحلی ایران با پیروزی مقابل برزیل و فرانسه و شکست مقابل کرواسی به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد. در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات قهرمانی جهان تیم ملی ایران با پیروزی برابر آرژانتین تاریخ ساز شد به مرحله نیمه نهایی این رقابتها رسید.

در مرحله نیمه نهایی ملی پوشان ایران با بدشانسی نتیجه را به برزیل واگذار کردند اما در دیدار رده بندی با ارائه یک نمایش زیبا موفق به کسب مدال برنز این مسابقات شدند.

پرهام ایمانی، متین گلدان، آراد حسینی، حسین حیدریان، علی حیدریان، حامد شمس، محمد مهدی حیدریان پور، مصطفی انتشاری، علی سعیدی و علیرضا علی‌پور ملی‌پوشان ساحلی ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان هستند. مهدی قشقایی‌راد (سرمربی)، رضا مصباحی (مربی)، حبیب‌الله بردسیری (مربی)، غلامحسین نیکویی (سرپرست) و رضا سرسنگی (تراپیست) کادر فنی تیم ملی ایران در این رقابت‌ها را شکیل می‌دادند. همچنین آنتونیو گرا پی‌شه نیز به عنوان مدیر فنی در کنار تیم ملی هندبال ساحلی نوجوانان ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان حضور داشت.

تیم کرواسی نیز در دیدار نهایی مقابل برزیل به پیروزی رسید و قهرمان شد.

با دوستان خود این مطلب را به اشتراک بگذارید

نظرات ارسالی

نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

 Color SchemeMost of the Elements in Website Secondary MenuSecondary Menu Background Color Links ColorColor of Hyperlinks