مشاهیر ورزش ایران

فرهاد جامع

فرهادجامع بنیان گذار ورزش پدل در ایران 

 فرهاد جامع در سال 1324 در کوچه مسجد جامع تهران به دنیا آمد . پدربزرگش امام جماعت مسجد جامع بود و نام خانوادگی وی نیز به همین دلیل است . فرهاد جامع ورزش را در دوران نوجوانی شروع کرد و علاقه بسیار خاصی به تنیس داشت و پس از اخذ دیپلم و گذراندن خدمت مقدس سربازی برای طی دوره تخصصی مدیریت عازم تگزاس آمریکا شد و در آنجا نیز در سطح باشگاه ها به فراگیری و انجام بازی تنیس پرداخت که به قول  خودش به لقب فورهند طلایی معروف شد . وی در سال 1356 ازدواج کرد که حاصل آن دو دختر است که برای تحصیل و زندگی عازم اسپانیا شدند .

وی سال 1384 در سفری که به اسپانیا برای دیدار با خانواده داشت با ورزش پدل آشنا شد و از همان جا فکر تاسیس و گسترش این رشته جذاب در ایران افتاد . فرهاد جامع می گوید : از آنجا که من عاشق ورزش پدل بودم تصمیم گرفتم این ورزش را به ایران بیاورم و از هیچ تلاشی فروگذارنکردم و خوشبختانه با پی گیری های انجام شده ابتدا کمیته این رشته در فدراسیون تنیس شکل گرفت و در سال 1386 با مجوز سازمان تربیت بدنی وقت ایران وموافقت و حمایت فدراسیون اسکواش  پدل تحت عنوان کمیته دراین فدراسیون با ریاست اینجانب تاسیس شد و درنهایت درسال 1389 نخستین کورت های پدل در مجموعه انقلاب تهران به بهره برداری رسید و در سال 1396 به مرمت و باز سازی این مجموعه و در ساخت کورت های دیگر پدل در مجموعه کشتیرانی تهران ، لاهیجان و بیرجند توسعه این رشته به طور جدی آغاز شد . جامع در ادامه گفت : خوشحال هستم با کمک نیروهای جوان و علاقمند این رشته در حال توسعه و پیشرفت است.

 Color SchemeMost of the Elements in Website Secondary MenuSecondary Menu Background Color Links ColorColor of Hyperlinks