مشاهیر ورزش ایران

مهدی رضایی مجد

 مهدی رضایی مجد فرزند حسین در دهم اسفند سال 1342 در محله‌ پاچنار در یکی از محلات کهن تهران به دنیا آمد. مهدی رضایی مجد فرزند چهارم خانواده ای ورزشی است که با کشتی ورزش خود را آغاز کرد و حتی قهرمان هم شد و با توصیه بردار بزرگ تر حاج اکبر رضایی مجد به سمت فوتبال رفت.

شهید مهدی رضایی مجد کاپیتان وقت تیم فوتبال جوانان جمهوری اسلامی ایران در سال 1361 و 1362 بود. او همچنین در تیم‌های باشگاهی تهران از جمله اکباتان تهران، تهران جوان و در پایان پرسپولیس تهران بازی کرد.
 شهید رضایی مجد 15 گل ملی دارد که یک گل او مقابل تیم ملی بزرگسالان کره جنوبی در جام پادشاهی بنگلادش به ثمر رسیده است. این بازی با نتیجه 3 بر یک به سود کره جنوبی تمام شد و تک‌ گل تیم جوانان ایران را شهید رضایی مجد وارد دروازه حریف کرد. شهید رضایی مجد دو دوره آقای گل جوانان باشگاهی تهران شد. 
شهید رضایی مجد در سال 1365  با باشگاه  پرسپولیس قرارداد امضا کرد و ۴ ماه در تمرینات این تیم حضور داشت. در تیم های پایه سرخ‌پوشان فعالیت داشت و زمزمه‌هایی شنیده می‌شد که وی به تیم اصلی راه پیدا می‌کند اما وی منتظر حضور در ترکیب اصلی سرخ ‌پوشان نماند بلکه برای دفاع از کشور حضور در جبهه را به ‌بازی در پرسپولیس ترجیح داد. شهید مهدی رضایی مجد سرانجام در 10 اسفند 1365 در عملیات تکمیلی کربلای 5 در منطقه عمومی شلمچه به شهادت رسید . یادش گرامی باد . 

 Color SchemeMost of the Elements in Website Secondary MenuSecondary Menu Background Color Links ColorColor of Hyperlinks