در امتداد ورزش

ورزشگاه شهداي فولاد خوزستان ( فولاد آرنا )

🕔1399/03/01 0 Comments

 ورزشگاه شهداي فولاد خوزستان به طور رسمي به دليل مدرن بودن آن از سوي هواداران در شبکه‌هاي اجتماعي با نام فولاد آرنا شهرت پيدا کرد. عمليات ساخت اين ورزشگاه از سال ۱۳۸۷ آغاز شد و سرانجام پس از ۱۰ سال در ۲۲ آبان ۱۳۹۷ افتتاح شد. مالکيت اين ورزشگاه با باشگاه فرهنگي ورزشي فولاد خوزستان است که تيم بزرگسالان فولاد از آن استفاده مي‌کند.

اين استاديوم در مجاورت شهرک مسکوني فولاد در جنوب شرقي شهر اهواز قرار گرفته است و پارکينگي به مساحت ۱۸ هکتار با ظرفيت پذيرش ۳۴۰۰ خودرو در خارج از ورزشگاه دارد. ورزشگاه فولاد آرنا 30 هزار نفر گنجايش دارد و در زميني به مساحت ۲۲ هکتار ساخته شده است. نور تعبيه شده در سقف معادل ۱۸۰۰۰ لوکس براي زمين مسابقه است و از نظر روشنايي فولاد آرنا يکي از بهترين ورزشگاه هاي ايران است. 
فولاد آرنا يکي از زيباترين سقف‌هاي ورزشگاه هاي خاورميانه را دارد که از سازه‌هايي فلزي با پارچه‌هاي مخصوص پوشانده شده است و کمترين مجاورت با نور آفتاب را در طول روز دارد. سازه ورزشگاه به شکلي طراحي شده است که تشويق هواداران موج صوتي خاصي در استاديوم ايجاد مي‌کند. يکي از ويژگي‌هايي که اين ورزشگاه را نسبت به بقيه استاديوم هاي ورزشي کشور متمايز مي‌کند، نبود پيست تارتان است که باعث شده تماشاچيان در کمترين فاصله به زمين چمن و بازيکنان قرار بگيرند و نورافکن‌هاي ورزشگاه بر روي لبه‌هاي سقف نصب شده‌اند که زيبايي خاصي به اين ورزشگاه داده است. صندلي‌هاي اين استاديوم به صورت قوسي با شکلي خاص و منحصر به فرد طراحي شده‌اند و شماره‌گذاري که روي آن‌ها انجام شده سيستم هوشمند بليط فروشي را امکان پذير کرده است و تماشاگران براي اولين بار مي‌توانند روي صندلي انتخابي خود به تماشای فوتبال بنشينند.

با دوستان خود این مطلب را به اشتراک بگذارید

نظرات ارسالی

نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

 Color SchemeMost of the Elements in Website Secondary MenuSecondary Menu Background Color Links ColorColor of Hyperlinks