در امتداد ورزش

ورزشگاه يادگارامام تبريز

🕔1399/03/01 0 Comments

  طراحي ورزشگاه يادگار امام تبريز در سال ۱۳۶۴ صورت گرفت و کلنگ‌زني و مراحل اجرايي آن از سال ۱۳۶۷ با همت مرحوم اکبر گهرخاني آغاز شد و در سال ۱۳۷۵ افتتاح شد و ۱۳ سال بعد در سطح گسترده اي توسعه يافت . 

استاديوم يادگار امام تبريز بر اساس ارزيابي هاي کنفدراسيون فوتبال آسيا داراي نمره A  است. استاديوم يادگارامام تبريز دومين ورزشگاه بزرگ فوتبال ايران بوده و گنجايش آن 72 هزار  تن است و يکي از ۱۴ مکان ورزشي دهکده المپيک تبريز به‌شمار مي‌رود؛ به ‌طوري که از مجموع ۳۶۰ هکتار مساحت اين دهکده ، ۱۲٫۵ هکتار به ورزشگاه يادگار امام اختصاص يافته‌است . اين استاديوم داراي پيست دو و ميداني است و قابليت برگزاري مسابقات دو و ميداني را نيز دارد. 
آقاي محمد الوندي طراح استاديوم يادگار امام تبريز به دليل اين طراحي از کنفدارسيون فوتبال آسيا جايزه گرفته است. طبقه اول استاديوم يادگار امام فاقد ستون است و به صورت طبيعي بر روي صخره و کوه سوار شده است. با تمهيداتي که انديشيده شده است کيفيت نور استاديوم يادگار امام براي بازي در شب؛ بالاتر از استاندارد کنفدراسيون فوتبال آسيا است.
براي نخستين بار در تاريخ ورزش ايران، طرح بليت الکترونيکي در اين ورزشگاه به اجرا درآمده‌است. تماشاگران مي‌توانند، بليت بازي‌ها را از طريق اينترنت خريداري کرده و با استفاده از کارت-بليت‌هاي الکترونيکي خود وارد ورزشگاه شوند.

با دوستان خود این مطلب را به اشتراک بگذارید

نظرات ارسالی

نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

 Color SchemeMost of the Elements in Website Secondary MenuSecondary Menu Background Color Links ColorColor of Hyperlinks