رویداد ها

درشب صدر نشيني چيني ها، تاجيکستان هم به صف مدال آوران المپيک پيوست

🕔1394/06/09 0 Comments

در روز دوازدهم المپیک بالاخره تاجیکستان هم موفق به کسب مدال شد. ورزشکاران تاجیکستان بلطف درخشش موزونه چاریه وا به اولین مدال خود در بازیهای المپیک لندن دست یافتند. این بانوی نوزده ساله تاجیک موفق شد در 60کیلوگرم بوکس زنان یک مدال برنز برای کاروان ورزشی کشورش به ارمغان آورد.
 
اما پس از آنکه سه شنبه شب قهرمانان ایرانی با کسب دو طلا و دو نقره دیگر موفق به ثبت یک رکورد برای کاروان المپیک ایران شدند، احسان روزبهانی تنها نماینده ایران هم در رشته بوکس منهای 81 کیلو درساعات پایانی چهارشنبه
 (دو و نیم بامداد پنجشنبه بوقت تهران) برابرحریف قدر قزاقش روی رینگ می رود. مدال برنز روزبهانی در صورت پیروزی قطعی می شود.
 
اما چین با کسب سی و شش طلا و در مجموع هفتاد و هفت مدال همچنان صدرنشین المپیک باقی ماند هرچند آمریکایی ها با مدالهای رنگارنگی که چهارشنبه شب در رشته های مختلف دو و میدانی درو کردند فاصله خود را با چین به دو مدال طلا کاهش دادند. ایالات متحده درمجموع با کسب هشتاد و یک مدال از نظر تعداد مدال بالاتر ازچین قرار دارد.
 
بریتانیا، کره جنوبی و روسیه هم بترتیب در رتبه های سوم تا پنجم هستند.
 

ایران هم که سه شنبه شب به رده دوازدهم جدول صعود کرده بود با توجه به مدال آوری کشورهای دیگر و از جمله مجارستان و ژاپن به رده چهاردهم  سقوط کرد.
 
اما در رشته های گوناگون دو و میدانی و در دویست متر زنان، آلیسون فلیکس  طلای دیگری را برای کاروان ایالات متحده کسب کرد. در رشته ای که رقابت بین آمریکا و جامائیکا سخت بود او با ثبت زمان 21 ثانیه و 88 صدم ثانیه  21صدم ثانیه زودتر از دونده جامائیکایی از خط پایان گذشت و قهرمان شد.
  
اما در صد و ده متر با بامانع مردان آریس مریت آمریکایی قهرمان المپیک شد. او در فینال با ثبت زمان 12 ثانیه و 92 صدم ثانیه و با پیشی گرفتن از هموطنش جیسون ریچاردسون و مدافع عنوان قهرمانی جهان، طلا گرفت. دونده جامائیکایی با 20 صدم ثانیه نسبت به نفر اول برنز گرفت.
 
بریتنی ریز آمریکایی هم هفت متر و 12 سانتی متر پرید تا طلای پرش طول زنان را به مجموعه مدالهای ایالات متحده بیفزاید. الناسوکولوای روس با 5 سانتی متر کمتر نقره گرفت و مدال برنز هم به آمریکایی دیگرجینا لوچ رسید.
 
اما برخلاف دو و میدانی، درتنیس روی میز این چینی ها بودند که مدالها را درو کردند. آنها در تیمی مردان کلکسیون افتخارات خود در رشته تنیس روی میز را تکمیل کردند و با شکست تیم پینگ پنگ کره جنوبی طلا گرفتند. روز گذشته هم در فینال تیمی زنان، چین موفق شده بود ژاپن را از پیش روی بردارد.

با دوستان خود این مطلب را به اشتراک بگذارید

نظرات ارسالی

نظر خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

 Color SchemeMost of the Elements in Website Secondary MenuSecondary Menu Background Color Links ColorColor of Hyperlinks